Çanta imalathanesi, Çanta, İmalat, İmalathane, Üretim, Sanayi

Çanta İmalatçısı

Çanta İmalatçısı

Bütün üretimler gibi çanta imalatı yapmak da zor ve meşakkatli bir iştir. Mekan lazım, ara eleman lazım, kalifiye eleman lazım, makine ve ekipman lazım, … kısacası “para / sermaye” lazımdır.

Peki sermayesi (parası) olan herkes çanta imalatı yapabilir mi? Sadece sermayesi var diye çanta sektörüne giren bir girişimci çanta üretimi yapmayı başarabilir tabii ki. Ama “iyi çanta” yapamayacağı kesindir. Çünkü iyi çanta imalatı yapabilmek için sektörde pişmek, sektörü, malzeme çeşitlerini, çanta imalatında görev alan elemanların ruh halini, üretilen çantaları satın alacak müşterin beklentilerini bilmek gerekir. Bu bilgilerin bütünü de “deneyim”dir. Çanta sektöründe yetişmeyen (tüccar tabiriyle “piyasada pişmeyen”) bir çanta imalatçısının iyi ve kaliteli ürünler üretmesi mümkün değildir.

Senelerdir çanta piyasasında olan, senelerin ötesinde nesillerdir çanta sektöründe olan bizler piyasadaki kalitesiz çanta imalatı yapan üreticileri kınıyorduk önceleri. Çünkü neticede “kalitesiz çanta” demek, aldığı üründen memnun kalmayan, aldığı ürüne ödediği paranın karşılığını alamamış “mağdur müşteri” demektir. Hiç bir üreticinin müşteriyi mağdur edecek kalitesiz ürünler üretmeye hakkı olmadığını düşünüyoruz.

Biz çanta piyasasındaki bazı üreticilerin ürettiği “kalitesiz çantalar”dan şikayet ederken beterin beteri var deyimini haklı çıkaran çantalar girdi piyasaya: Çin malları
Halkın “Çin malı” dediği Çin’den ithal edilen çantalar maalesef bir çok müşterinin parasının karşılığını alamamasına ve mağdur olmasına sebep oldu. Ama kalitesiz çanta imalatı yapan üreticilerden mağdur olanlar sadece üretilen o kalitesiz malları alan müşteriler olmuyor!.. “Kalitesiz çanta” imalatı üreticilerden en çok zarar görenler maalesef “kaliteli çanta” üretimi yapan imalatçılar oluyor. Çünkü “kalitesiz çanta” genellikle “ucuz maliyet” ve “ucuz fiyat” demek oluyor. Ucuza mal edilmiş, ucuza satılabilen ama kalitesiz çantalarla rekabet etmek zorunda kalmak kaliteli çanta imalatı yapan firmaları eşit şartlarda olmayan haksız bir rekabet ortamına maruz bırakıyor maalesef.

Çanta, Bag, Red bag, Kırmızı çanta, Saraciye sektörüne 50 sene önce Ufuk Çanta olarak giriş yapmış, “çanta piyasasında pişmiş”, deneyimli bir firma olarak nesillerdir ilke ve hedefimiz hiç değişmedi: Kaliteli çanta imalatçısı olmak… Bu ilke bize senelerdir “memnun müşteri” ve “başarılı firma” olarak dönmekte.

Müşteri memnun, biz memnun… Şirketimizi devam ettirecek çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasımız “Kaliteli çanta imalatçısı olmak ilkesine sıkı sıkı sarıl…” tavsiyesi olacaktır.

Kaliteli çanta alarak memnun müşteriler kervanına katılmak için tıklayın 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir