Anaokul çantaları, Çanta, Okul çantaları, Kreş çantaları, Promosyon çanta, Öğrenci çantaları,

Anaokulu Çantaları

Anaokulu Çantaları

Zaman bir çok şeyi değiştirdiği gibi anaokul yaşındaki çocukların kullandığı çantaları da değiştiriyor…

Eski kalabalık ailelerde çocukların okula başlarken kullandıkları anaokul çantaları kalabalık aile yapısı, ekonomik zorluklar, ailenin geçim yükünün genellikle ailenin tek çalışanı olan babanın sırtında olması gibi sebeplerden dolayı çocukların en kıymetli ve titizlikle korunması gereken eşyaları arasındaydı. Aileler çocuklara okul çantasını temiz ve dikkatli kullanılması için çocuğa sıkı sıkı tembih ederdi. Çünkü büyüyüp okula gittiğinde kardeşi de bu çantayı kullanacaktı…

Kösele deri veya mukavvalı suni deriden mumlu ipliklerle dikilen, günümüzde kullanılan suni deri evrak çantasına benzeyen bu çantalar bir ailedeki kardeşlerin büyüdükçe sırayla kullandıkları okul çantaları idi.

Çocuklar günümüzde ninenin-dedenin olduğu kalabalık ailenin hareketli ortamını, evlerin sobalarla ısıtıldığı şefkat dolu yuvalardan mahrum olarak büyüyorlar. Ama günümüz çocuklarının eski dönem çocuklarına nazaran daha şanslı olduğu konular da var tabii ki… Günümüz çocukları bol oyuncaklar, çeşit çeşit çikolatalarla kreşlerde büyük bir ihtimamla büyüyorlar. Ve günümüzde artık her çocuğun “kendi çantası” var. Çocuklar artık “büyüyünce kardeşin de kullanacak aman çantanı temiz kullan” tenbihleriyle okula gönderilmiyorlar…

Anaokul çantaları, Çanta, Okul çantaları, Kreş çantaları, Promosyon çanta, Öğrenci çantaları, Kreşe giden çocukların kullandığı “kreş çantaları” ile anaokuluna giden çocukların kullandığı “anaokulu çantaları” fonksiyon olarak aynıdır diyebiliriz. Ama tabii ki kreş çantaları da anaokulu çantaları da çok farklı tasarımlarda ve bir çok modelde üretilmekteler. Çocuklar da rengarenk ve çok farklı modellerde üretilen bu çantaların keyfini sürüyorlar.

Bazı kreş ve anaokulu yöneticileri bütün öğrencilerinin aynı tip çanta kullanmalarını arzu ediyorlar. Kreş, anaokulu, özel eğitim kurumu gibi kurumlardaki bütün öğrencilerin aynı tip çantayı kullanması kuruma prestij kazandırdığı gibi, kurumsal bir kimlik oluşturulmasına da büyük katkı yapan bir uygulamadır.

Günümüzde teknolojik gelişmelerde yaşanan baş döndürücü ilerlemeler çanta üretim teknolojilerinde de büyük ilerlemeler yaşanmasını sağladı. Çanta üretim teknolojisindeki gelişmeleri yakından çanta imalatçısı firmalar bugün farklı üretim teknikleriyle çok farklı modellerde üretim yapabiliyorlar.

Öğrencilerin kullandığı çantaları sıradan okul çantasının ötesine geçirip okulun kurumsal kimliğine katkı yapan bir objeye dönüştürmek isteyen kurum yöneticilerinin arzu ettiği şekil, renk ve modellerde çanta imalatı yapılması mümkündür.

Anaokul çantaları, Çanta, Okul çantaları, Kreş çantaları, Promosyon çanta, Öğrenci çantaları, Çocukların mutlu olmasını sağlayacak her çaba güzeldir. Çanta imalatçısı olarak en keyifle yaptığımız üretim “çocuk çantaları” da tabir edilen kreş çantaları, anaokul çantaları, beslenme çantaları imalatıdır. Çünkü “yeni bir çanta” çocuğa hediye edilen bir mutluluktur.

Çocuklara mutluluk hediye etmek için tıklayın 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir